Skip to content

Про Юрія Мельника

Впродовж більше 30 років відданої праці Юрій Володимирович впроваджував інноваційні підходи в освітній процес, через гранти намагався забезпечити учнів та вчителів найновішим обладнанням.

В часи пандемії COVID-19 запровадив одну з найкращих систем дистанційного навчання в Україні. Відкривав для учнів світ передових технологій та прививав гімназистам любов до рідного краю з ранніх літ через веломандрівки та патріотичні екскурсії, підтримував розвиток зразкового ансамблю “Дивограй”.

Юрій Мельник активно збирав історичні свідчення про історію Бродівщини, писав наукові статті та організовував конференції присвячені вивченню та популяризації локальної історії серед молоді.

Прізвище Мельник є найпоширенішим в Україні, проте історія кожного роду  –  унікальна.

Юрій Мельник народився весною 1967 року в родині, що постраждала від радянського та польського окупаційних режимів та була роз’єднана в 1947 році в ході операції примусового розселення українців “Вісла”. Впродовж всього життя Юрій Мельник підтримував зв’язок з нащадками насильно виселених родичів в Канаді та Польщі, досліджував історію свого роду та наголошував на важливості збереження пам’яті про минуле українців. 

В 1973 році сім’я Мельників переїжджає до міста Броди, а маленький Юра розпочинає навчання в Бродівській середній школі №1 (тепер Бродівська гімназія ім. І.Труша), яку від самого початку полюбив всім серцем і з якою потім пов’яже своє життя на довгі роки. Адже після завершення навчання на механіко-математичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка та служби в армії, Юрій Мельник в 1991 році повертається в гімназійні стіни та віддано вчителює впродовж понад тридцяти років і бере одну з основних ролей в становленні гімназії.

Юрій Володимирович був зачинателем впровадження комп’ютерних технологій. Він один із перших  почав викладати новий предмет для тогочасної української освіти – інформатику. Програмування стало його пристрастю, він самотужки вивчив мови програмування  із друкованих посібників та журналів (адже тоді ще ютубу не було). Він активно впроваджував інформаційно-комунікаційні технології, запровадив шкільний сервер, програмне забезпечення, мультимедійні засоби навчання, веб-сайт гімназії, відкриту систему управління навчанням Moodle та інші ресурси он-лайн і навчання. У гімназії Юрій Володимирович турував шлях багатьом учням які цікавилися програмуванням. Він постійно проводив безкоштовні факультативи для гімназистів. ЗА понад 30 років він виховав цілі покоління ІТ-спеціалістів які є успішними людьми по всьому світу від США та Канади і до України. Вони завжди казали: “Ви нам такі знання дали, що в університеті нас так і не навчили”.

Він прекрасно розумів, чого не вистачало в тодішній школі і прекрасно відчував чого хочуть учні. Юрій Володимирович розвивав у молоді бажання вчитися, творчо мислити, вміння працювати як індивідуально, так і в команді. А на основі набутих знань синтезувати нові, застосовувати їх на практиці, вдосконалювати власну  компетентність і своє Я.

Не дивно, що в 2020 році Юрій Мельник стає директором Бродівської гімназії, активно пише проекти і отримує гранти для модернізації навчального закладу до невпізнаваності: інтерактивні дошки, проектори, плазми в кожному кабінеті, нові парти та меблі, ремонт в спортзалі, шкільній їдальні, туалетах, актовому залі, а після повномасштабного вторгнення – повноцінне облаштування бомбосховища в підвалі гімназії. Юрій Володимирович завжди казав: “Я хочу щоб учні хотіли приходити в гімназію”. Під керівництвом Юрія Мельника, гімназія в 2023 році входить в 300 кращих шкіл України за результатами НМТ і займає 102-е місце в Україні по математиці. Також в гімназії відкривається курс 3-D моделювання і друк на 3-D принтері, тепер кожен учень може спробувати намалювати і видрукувати деталь чи фігурку яку забажає.

Окрім вчителювання та зусиль по модернізації навчального процесу, Юрій Мельник був активним учасником гімназійного життя. Він став одним з засновників, дизайнером, верстальщиком гімназійної газети “Ватра”, яка пубікуваа шкільні перипетії, події, подорожі, результати конкурсів і олімпіад та учнівські бешкетування. Газета неодноразово отримувала призові місця на конкурі шкільних газет “Гостре перо”. Редакторський колектив газети складався із вчителів і учнів, де учні здобули унікальну журналістську практику.

Окрім цього, він стояв у витоків зразкового вокально-хореографічного ансамблю “Дивограй”, який популяризував українські народні танці, одяг, фольклор. Юрій Володимирович був постійним наставником ансамблю, був на всіх звітах, конкурсах, подорожах ансамблю і постійно підтримував учасників і керівництво творчого колективу.

Він був не лише математиком, а й дослідником локальної історії та свідомим громадянином своєї держави. Будучи як вчителем так і директором, брав активну участь у вивченні рідного міста і краю. Розумів, що історія є важливим елементом в системі кожної людини, тому активно стимулював видавництво збірника статей “Гімназія в Бродах: від минувшини до відродження”, де сам публікував матеріали, на ряду із місцевими краєзнавцями, викладачами і археологами навколишніх університетів, пов’язані з історією пам’яток архітектури, видатних осіб міста. Він активно розвивав гімназійний музей і цінував історію гімназії, постійно організовував виїзди із дослідження рідного краю.

Register Account

Have an account? Login here